Beheerd door Perco Ltd · 71–75 Shelton Street, Covent Garden, London, WC2H 9JQ, United Kingdom · Bestellingen & producthulp: hello@gettidycents.com · Partnerschappen & zakelijk: inf@perco.world

Kan ik een werknemer aannemen?

Hoe weet ik of mijn bedrijf een nieuwe medewerker kan betalen?

Dat kan als twee dingen kloppen: je kas blijft boven je reserve terwijl de nieuwe kracht op snelheid komt, en de omzet die hij of zij brengt betaalt de volledige kosten. Voor het voorbeeldbedrijf trekt een medewerker van US$ 4.800 per maand de kas omlaag tot US$ 43.700 in maand 1 en verdient zichzelf terug in maand 6. De extra omzet betaalt een salaris tot US$ 5.250; de kas alleen zou US$ 8.027 kunnen dragen gedurende 12 maanden.

Loonkostencalculators vertellen je wat een werknemer kost. De vraag die een ondernemer stelt is een andere: kan het bedrijf die kosten dragen in de maanden voordat de nieuwe kracht geld binnenbrengt? Deze calculator rekent de aanname maand voor maand door tegen je echte kas, met een inwerkperiode en eenmalige startkosten, en vindt het salarisplafond.

GeslaagdBetaalbaar: de kas bereikt zijn dieptepunt van US$ 43.700 in maand 1, boven je reserve, en de medewerker verdient zichzelf terug in maand 6.

Volledige maandkosten van de medewerkerUS$ 4.800salaris + 20% werkgeverslasten
Effect per maand eenmaal ingewerktUS$ 1.500brutowinst van de extra omzet − volledige maandkosten
Laagste kassaldoUS$ 43.700bereikt in maand 1; je reserve is US$ 10.000
Medewerker verdient zichzelf terugmaand 6de maand waarin het cumulatieve effect positief wordt
Hoogste salaris dat de extra omzet betaaltUS$ 5.250op volle snelheid: salaris + 20% werkgeverslasten ≤ brutowinst van de extra omzet
Hoogste salaris dat je kas kan dragenUS$ 8.027houdt de kas 12 maanden op of boven de reserve — niet hetzelfde als betaalbaar als het boven de regel hierboven uitkomt
Kas aan het eind, met vs zonder de medewerkerUS$ 68.000 · US$ 58.800na 12 maanden
De aanname maand voor maand (12 maanden)
MaandExtra brutowinstKosten medewerkerKas aan het eind van de maand
1US$ 2.100US$ 7.300US$ 43.700
2US$ 4.200US$ 4.800US$ 44.000
3US$ 6.300US$ 4.800US$ 46.400
4US$ 6.300US$ 4.800US$ 48.800
5US$ 6.300US$ 4.800US$ 51.200
6US$ 6.300US$ 4.800US$ 53.600
7US$ 6.300US$ 4.800US$ 56.000
8US$ 6.300US$ 4.800US$ 58.400
9US$ 6.300US$ 4.800US$ 60.800
10US$ 6.300US$ 4.800US$ 63.200
11US$ 6.300US$ 4.800US$ 65.600
12US$ 6.300US$ 4.800US$ 68.000

Draait in je browser met vaste, geteste formules — dezelfde exacte rekenkunde als de Business X-Ray. Niets wat je invult wordt verstuurd of opgeslagen.

Eén vraag beantwoord. Er wachten er nog acht.

Deze pagina test één ding met een paar maandcijfers. De Business Decision X-Ray haalt je hele bedrijf door dezelfde rekenmotor, dag voor dag: negen tests, het exacte breekpunt, de kleinste reparatie en een gedateerd actieplan. Open demo van alle onderdelen, zonder aanmelding.

Zo werkt deze calculator

De volledige maandkosten zijn het salaris plus je werkgeverslasten — vul je eigen percentage in, want loonheffingen en secundaire arbeidsvoorwaarden verschillen per land, regio en contract. Maand 1 draagt ook de eenmalige startkosten.

Een nieuwe kracht verdient zelden vanaf dag één zijn eigen salaris. De extra omzet loopt lineair op tot het volle niveau over het aantal maanden dat je instelt, en alleen de brutowinst daarvan telt. Elke maand beweegt de kas met de huidige maandwinst plus het effect van de medewerker. De calculator legt het laagste saldo vast, de maand waarin het cumulatieve effect positief wordt en — door elk salaris af te zoeken — het hoogste salaris dat de kas de hele periode op of boven de reserve houdt.

De formule

Volledige kosten = salaris × (1 + werkgeverslasten).

Extra omzet in maand k = volledige extra omzet × min(k, inwerkperiode) ÷ inwerkperiode.

Kas na maand k = kas + Σ (maandwinst vandaag + extra omzet × marge − volledige kosten − eenmalige kosten in maand 1).

Rekenvoorbeeld

Het voorbeeldbedrijf maakt vandaag een dunne winst. Een medewerker die US$ 4.800 per maand kost trekt de kas omlaag tot US$ 43.700 in maand 1 terwijl de nieuwe kracht inwerkt, voegt daarna US$ 1.500 per maand toe eenmaal op snelheid en verdient zichzelf terug in maand 6. Daaruit volgen twee plafonds: de extra omzet betaalt een salaris tot US$ 5.250, en de kas kan tot US$ 8.027 dragen gedurende 12 maanden. Een salaris daartussen overleeft de testperiode alleen op kas, maar verliest op volle snelheid elke maand geld — plan met het eerste getal.

Wat deze calculator niet doet

  • Stappen per maand; echte salarisdata en betalingsvertraging bij klanten zitten in de test Beslissingen testen van de Business X-Ray.
  • Lineaire inwerkperiode en één marge.
  • Geen juridisch of fiscaal advies: de werkgeverslasten zijn je eigen schatting.

Veelgestelde vragen

Wat kost een werknemer echt?

Salaris plus loonheffingen voor de werkgever, verzekeringen, secundaire arbeidsvoorwaarden, pensioen, apparatuur en tijd om te werven en in te werken. Het percentage werkgeverslasten en de startkosten op deze pagina stel je zelf in; de calculator gaat niet uit van de tarieven van een bepaald land.

Wat als de medewerker geen nieuwe omzet binnenbrengt?

Zet de extra omzet op 0 — bijvoorbeeld voor een administratieve kracht die jouw tijd vrijmaakt. De calculator toont dan de pure kaskosten en het hoogste salaris dat je huidige winst en kas kunnen dragen.

Hoe lang moet de inwerkperiode zijn?

Gebruik je eigen ervaring: hoe lang duurde het voordat je vorige medewerker volledig productief was? Een langere inwerkperiode maakt de kasdip dieper, dus test ook een pessimistische.

Moet ik iemand aannemen als het zich terugverdient maar dicht bij mijn reserve komt?

Dat is het ‘krappe’ geval. Een latere start, een eerste fase in deeltijd of een aanbetaling van klanten kan de marge vergroten — test elk ervan door de getallen te veranderen.

Verwante beslissingen

Formules gecontroleerd op 26 september 2026